Dětská pískoviště.


Už je vaše dítě dost staré a umí samo sedět? Sice ještě nechodí, ale to nebrání tomu, abyste ho posadili na dětské pískoviště. Když chcete zamezit pojídaní písku, můžete mu nechat dudlík, ale tak se nenaučí, že některé věci do dětských úst nepatří. Prošla si tím každá maminka a dítě vše ochutná, i když to nejsou věci na jídlo. Od písku, kamení, trávy po hračky v pískovišti i zábradlí u skluzavky. Nebojte, nic se mu rozhodně nestane. Jen je dobré hlídat, aby se dítě nezačalo dusit. Proto své děti učíte, že některé věci jsou na jídlo a některé ne. Když sní trochu písku na dětským hřišti nic se mu nestane.

dřevěné pískoviště s krytem

Můžete chodit na veřejná hřiště, kde najde vaše dítě asi víc zajímavostí v písku nebo si můžete pořídit dřevěné pískoviště s krytem rovnou k vám domu. Krytem zajistíte, aby se do něj nic nedostalo, když hřiště zrovna nebudete využívat. Kočky vám tam nenechají své exkrementy a při dešti z něj nebudete mít bazének. Rozhodně je pískoviště skvělou věcí, kde z dítětem můžete trávit slunné dopolední dny. Vy ho tak zabavíte a přitom budete na čerstvém vzduchu. Na veřejných hřištích se děti budou učit vzájemně od sebe.

dřevěné pískoviště s krytem

Můžete mu ukázat, jak se drží lopatka a jak se s ní dá naplnit kyblík, který pak na sebe mže celý převrhnou a napůl se zasypat. Stejně tak můžete ukázat, jak se dělají bábovky. Ovšem než si na to přijde sám, bude to nějakou dobu trvat. Smiřte se s tím, že budete muset dělat bábovky vy. Pro něj bude hlavní zábava je rozbít. Vy ho můžete jen podpořit slovem bác. Tak tomu dodáte skvělou hru, kterou bude rád hrát. V pískovišti se dají dělat i cesty pro lodičku nebo autíčka. Vše jen na vaší fantazii, ale dítě tak rozhodně podporujete v dalším vývoji a motorice. Přece jenom uchycení lopatky a nabrání písku vám může pomoci při samotné jídle, kdy se dítě bude učit jíst samo. Je to jen na vás jak to pojmete. Jestli hrou, která bude dítě bavit, nebo najdete jiný způsob.