Jak se výhodně přestěhovat na podzim


Tvůrci legendárního stěhovacího filmu „Kulový blesk“ zaměřili svou tvorbu na druhou polovinu září. Vyhnuli se tak některým nepříjemným jevům, s nimiž možná někteří z vás vůbec nepočítají, anebo je přehlížejí. Stěhování v tomto období, podobně jako stěhování v květnu, bývá nejvýhodnější z několika důvodů. Pojďme si je tu vyjmenovat, abychom si ujasnili, proč namísto července raději volit tyto dva měsíce v roce (samozřejmě pokud můžeme termín stěhování v Kolíně Extra services přímo ovlivnit svou vůlí).

medvídek v krabici

Ideální teplota – v létě z vás stékají čůrky potu a odkládáte všechny svršky, až vám na těle zůstane jen tenký proužek látky plavek či spodního prádla. A možná, že kdyby to šlo a pomohlo, svlékli byste se i z kůže. Stěhování je navíc fyzicky náročná činnost, která ještě více zahřívá organismus, a jeho ochlazování nemusí být dostačující, načež můžete skončit i v nemocnici s úpalem.

krabice s papírem

V zimě vám sice úpal nehrozí, ale neustálé převlékání, vyzouvání a obouvání je natolik otravné, že vás brzdí v rychlém pracovním postupu. Zima komplikuje stěhování i tím, že se na povrchu chodníků a silnic tvoří ledovka, a musíte mít k dispozici posypový materiál.

Rovnodennost – délka dne je v září a v květnu, respektive v dubnu přibližně stejná, jako délka noci. Dvanáct hodin slunečního svitu je optimální doba, pro stěhování dostačující. V létě je sice vidět déle, ale kolem devatenácté a dvacáté hodiny již obvykle bývá vše přestěhováno, a další dvě hodiny denního světla už ani nepotřebujete. A v zimě je den dlouhý cca 8 hodin, a to je naopak velmi málo, protože již od půl čtvrté odpoledne musíte začít svítit umělým osvětlením.

Klid na vybalování věcí – na podzim vás již nerozptyluje letní počasí, která láká k vodě, na výlety do přírody a trávení volných h chvil s přáteli. Na podzim máte proto více času na sebe, a tím pádem i na balení a vybalování věcí a na zabydlování na novém místě.