Pozemek s ruinou


Místo pro stavbu

Na trhu sice jsou nabízeny nějaké novostavby, ovšem řada lidí chce jít cestou nechat si postavit svůj vlastní vysněný rodinný dům. S projektantem totiž můžou vše probrat a výsledkem bude nemovitost přesně na přání. Takto budeme mít bydlení pro rodinu, kde klidné můžeme zůstat bydlet do konce života. Jsme však omezení fyzikálními zákony a také našimi financemi, proto možná budeme muset hledat nějaké kompromisy. Kromě samotné budovy musíme také řešit pozemek, protože ne na všech místech se dá stavět.

stavební stroj

Pro naše pohodlí bychom měli vybírat ve vhodné lokalitě a s možností připojení na inženýrské sítě. Samozřejmě musíme počítat, že stavba vlastního domu je na dlouhou trať, protože na vše platí jisté normy a musíme získat různé povolení a dokumenty. Co se týče pozemku, tak je třeba být obezřetný. Vše musíme zkonzultovat v katastru, jestli skutečně kupujeme nabízený prostor, zda jsou zde nějaká omezení a třeba nepříjemné exekuce.

Odstranění původní stavby

Někdy se můžeme setkat také s tím, že je nám nabízen pozemek s domem, který je však v dost špatném stavu, a proto o něj není moc zájem. Pro nás to může být příležitost, protože se může nacházet na pěkném v místě, a ještě k tomu u silnice, vedle které vedou inženýrské sítě. Je však potřeba připočítat si zbourání této nemovitosti, abychom mohli začít se stavbou nové.

demolice stavby

Vzhledem k tomu, že je to dost velká stavba, tak demolice není až taková sranda. Proto je vhodné vsadit odbornou firmu, která má praxi, techniku a schopné zaměstnance. Jedna věc je budovu zdemolovat, ovšem další přichází hned vzápětí, protože všechen nepořádek se musí odvést na místo k tomu určené. Bourací práce ceník vyklizenirychle.cz je individuální dle typu a velikosti Vaší stavby. Tato společnost se však nezalekne ani většího projektu, takže až budete něco bourat, tak se na ni můžete obrátit.