Stěhujeme se z města na venkov


Bydlíte v pronajatém městském bytě a chtěli byste změnit svůj dosavadní způsob života, když se vám nyní nabízí obývat dům s rodiči? Pokud se jedná například o dvougenerační objekt, a vy s rodiči dobře vycházíte, a zbytečně platíte za pronájem v městském bytě, je to perfektní možnost jak ušetřit, a jak být pohromadě. Pamatujte, že to, co dnes lidem především schází, je udržovat v pevném přátelském svazku rodinu a příbuzné, abyste si mohli navzájem pomáhat. Doba je velmi náročná zejména na stres, a ten se podepisuje na našem zdraví.

stěhování věcí

Co se týče eliminace stresových vlivů, můžete mezi ně zahrnout i stěhování. Jestliže si objednáte službu u solidní a spolehlivé stěhovací firmy za rozumnou cenu stěhování v Praze Stěhování Mamut, pak máte vystaráno a můžete se lépe soustředit na to podstatné, a to jsou přípravná fáze a pak dokončovací fáze.

kartonové krabice

Přípravná fáze – v první řadě si opatřete vhodný balicí materiál. Stěhováci vám mohou zajistit pronájem kartonových krabic a mohou se postarat i o výplňový a balicí materiál, a tím jsou hlavně bublinková fólie a flexi fólie. Případně tyto fólie i s krabicemi pořídíte u specializovaných firem, rozhodně však nespoléhejte na staré časopisy, které špiní toxickou tiskařskou barvou.

Součástí přípravné fáze je i administrativa, tedy ve vašem případě zejména zajištění placeného parkování pro stěhováky (musíte žádat minimálně měsíc předem kvůli zákonné lhůtě), ukončení nájemní smlouvy, přepis dodavatelů energií, nové doklady a nahlášení změny adresy na různé úřady a instituce.

Dokončovací fáze – měl by vám zbýt dostatek sil na úklid, na vybalování věcí a na zabydlování. Stěhováci mohou případně zajistit montáž nábytku, instalaci svítidel a spotřebičů a pomáhat se zabydlováním například přemísťováním sestaveného nábytku či namontováním garnýží, polic nebo vestavěných skříní.