Vyrábíme korálkový závěs


Také milujete dekorativní předměty do domácnosti, které si sami zhotovíte? Kupříkladu ušijete závěsy, polštářky, nebo sedáky na židle či přehoz na postel? Jednak vás samotná práce bude těšit, a pak si vytvoříte něco přímo na míru. V podobném duchu se může odvíjet i výroba dekorativního korálkového závěsu.

barevné korálky

Budete k tomu potřebovat silonový vlasec a sadu korálků dle vlastního výběru. Korálky mohou být dřevěné, skleněné, plastové či kovové, záleží na vašem osobitém vkusu. Samozřejmě nebudete přehlížet ani barvu a tvar korálků, a to zejména s ohledem na tamní prostředí. Závěs musí ladit s okolním nábytkem a buď s ním barevně kontrastovat, nebo jej shodným barevným odstínem doplňovat.

zavěšené korálky

Navlékáním korálků můžete pověřit i děti. Jistě tuto práci zvládnou a poradí si i s tím, jak každý korálek na silon navázat a upevnit. Ještě před tím, než se pustíte do práce, bude zapotřebí provést předběžný výpočet počtu korálků i délky silonového vlákna, a bude vám zřejmě jasné, že bude zapotřebí mít také vhodné nádoby, v nichž budete korálky doma uchovávat a mít je pak nachystané pro navlékání na silon.

Mohou se vám k tomu hodit uzavíratelné sáčky. Uzavíratelný sáček vhodné velikosti se stane vaším partnerem a v každém z nich bude k dispozici ukryt dostatečný počet korálků určité barvy a tvaru. Sáčky si vyložíte nejlépe na postel nebo ještě lépe na volnou plochu koberce a můžete začít s navlékáním.

Ukládání předmětů do sáčků se zipem je výhodné v tom, že jsou transparentní, dobře skladné a velmi lehké. Je to ta nejlepší pomůcka právě pro tyto účely. Kdybyste měli všechny vaše korálky ve sklenicích, v kelímcích, v miskách nebo dózách, bude to nepřehledné, těžkopádné, a mohou se vám i poztrácet a někam zakutálet. Sáčky mají zároveň dlouhou životnost a je na ně spolehnutí po dobu mnoha měsíců a let.