Instalatéři řeší v rámci havarijní služby i ucpané odpady na toaletě

Havarijní služba instalatérů je na veřejnosti známa jako činnost, kterou se zabývají mimo běžnou pracovní dobu, a tudíž se jedná o zásahy, které nesnesou odklad. Jsou to například úniky vody do zdiva, kde hrozí kontakt s elektroinstalací, anebo úniky plynu, což je ještě nebezpečnější záležitost, kdy v blízkosti havárie může nastat smrtící exploze. Instalatéři však vyjíždí do terénu i v situacích, kdy se v domácnostech, ve firmách a kdekoli jinde zanese odpadové potrubí a kanalizace.

záchod v domácnosti

Možná nad tím mávnete rukou a napadne vás, proč tolik povyku kvůli ucpanému záchodu, když si mohu dojít do restaurace, anebo se vymočím na trávník na zahradě, ale každý není jako vy a každý také nemá takové možnosti. Kdo by se neměl zdráhat volat instalatéra v případě takového problému?

Kdo nesnese pohled na výkaly a zápach – nikomu z nás zanesený záchod nevoní, ale někteří lidé z toho mohou být v šoku a prožít děsivé trauma. Navíc zvracet do záchodu, který je ucpaný, jaksi ani není možné, takže pokud se to týká právě vás, je to jasný důvod volat instalatérský servis i mimo běžnou pracovní dobu.

pisoiry na veřejných záchodcích

Kdo má v bytě malé děti – s malými dětmi ve věku batolat a kojenců to není tak jednoduché, jako s dětmi staršími nebo s dospělými lidmi, tehdy si nemůžete jen tak s nimi odskočit do přírody, a zvláště ne v zimě. Toto je jasný důvod k okamžitému volání havarijní služby.

Těhotné ženy – vyšší stupeň těhotenství vyžaduje mnoho sebezapření a pro žádnou ženu není jednoduché nosit plod tak dlouhou dobu, prakticky nepřetržitě 24 hodin denně. Instalatéři jsou tu pro vás ale také dvacet čtyři hodin každý den, a tak ucpe-li se vám záchod a jste v sedmém měsíci, vůbec se nezdráhejte instalatéra volat třeba v půlnoci.

Špatně pohybliví senioři a chronicky nemocní lidé – pro nemocné a starší osoby je rovněž velmi problematické chodit na toaletu jinam, než jsou zvyklí. Nemůžeme od nich očekávat, že vyběhnou ven do lesa nebo do městského parku, když to na ně přijde. I toto jsou typické případy, kdy lze instalatéra zavolat i v nočních hodinách, protože jde rovněž o velmi nepříjemné a někdy i nebezpečné situace.