Peníze na bydlení


Přemýšleli jste už o tom, že byste si také vzali hypotéku, ale stále nad tím váháte? Já vím, že třeba mnoho lidí nad tím váhá, že by si vzali hypotéku. Není opravdu jednoduché, když se musíte zadlužit na několik statisíců anebo na několik milionů. Věřte mi, že to mi říkali i moji rodiče, že je velice dlouho. Přemýšleli, jestli si vůbec vezmou hypotéku. Protože otec i matka, když oba dva ještě se neznali, tak prý bydleli celý život jenom v nájmu. A moje maminka dokonce také se svými rodiči kdysi bydlela u svých prarodičů, protože neměli vůbec žádné peníze, neměli peníze na vlastní bydlení, ani na hypotéku, a to ani na nájem. Na nájem měli, až když se potom moje máma potkala s mým otcem.

Mnoho lidí chce vlastní bydlení.

Je to docela takové smutné, ale pravda to takhle je. Zatímco my s partnerem také chceme hypotéku, tak my nechceme mít úplně vlastní byt, ale chtěli jsme spíše jenom družstevní byt. Hypotéka na družstevní byt je také samozřejmě možná. Měla jsem ráda, že právě hypotéka na družstevní byt je možná a že to existuje, protože takhle s partnerem jsme se dohodli, že bychom chtěli mít právě družstevní byt. Mnoho lidí, a to hlavně rodina, nás od toho úplně odrazuje, že prý když si už budeme brát hypotéku, že si máme koupit nějaký veliký dům anebo menší byt. Že prý družstevní byt se nám nevyplatí, jenomže my jsme úplně opačného názoru.

Chtěli bychom družstevní byt.

My si nenecháme vůbec do ničeho mluvit a s partnerem jsme se dohodli tak, že si vezmeme hypotéku na družstevní byt. A vůbec se nebudeme o otáčet a ohlížet, komu se to líbí a komu se to nelíbí. Nám stačí, že to vyhovuje nám dvěma. A když jsme se s partnerem dohodli na družstevním bytě a na hypotéce, tak to také tak uděláme. Jdeme právě za jedním finančním specialistou, který nám právě pomůže a poradí, jaká hypotéka na družstevní byt bude opravdu nejlepší a nejvýhodnější. My s partnerem se v tom nevyznáme, tak si rozhodně chceme právě nechat poradit od nějakého specialisty a odborníka.