Vylepšení koupání


Ono to také záleží na tom, jak dlouho už vlastně ten svůj bazén máte. Většina majitelů si k němu pořizuje věci postupně, pomaličku pomalu. Začne u těch nejdůležitějších, bez kterých se bazén prostě neobejde. To jest například filtrace. Bez ní jste ztraceni hned po třech dnech koupání, a ani to nemusíte vidět. Ony totiž ty choroboplodné zárodky vidět nejsou a filtr jako takový je odstranit neumí. Ten zadrží jen pevné částice do určitého rozměru, ale viry a podobné věci jsou ještě menší. Ale k nim se teprve dostaneme.

dívka v bazénu

Takže to začne filtrací a pak se musí koupit teleskopická tyč se síťkou, aby se daly odstranit největší nečistoty. Nu a pak teprve přichází na řadu chemie. Proč, to jsme si ujasnili o něco výše. Je zajímavé, že ten, kdo bazén nemá se domnívá o dezinfekci vody toto. Majitel bazénu koupí dva nebo tři pytle chloraminu a položí k bazénu. Pak je roztrhne a lopatou onen chlor vybírá a hází po hladině. Za půl hodiny je hotov a má celý rok pokoj. No nepraštili byste ho? Toho, kdo si to takto představuje? Jenže tak to prostě je, ten, kdo o tom nemá ani potuchy má vždycky jiné představy.

bazénový žebřík

Nuže, pustíme toho člověka k vodě a vrátíme se k vlastnímu bazénu a skutečné chlorizaci vody. Jak jistě víte, nejlepší je používat chlorové tablety, protože je to v podstatě bezpracné a bez starostí. Ovšem není dobré je rvát přímo do skimmeru, protože tak nedojde k pozvolnému uvolňování. Ani hodit je do vody není dobré řešení. Opět dochází k uvolňování pouze lokálně. Takže cože co? Nu, je dobré si pořídit plovák do bazénu. Tam tablety prostě nacpete a máte pokoj. Samozřejmě, že je tam dáte podle dávkovacího návodu a ne jinak. Nechcete si přece zadělat na nějaké problémy. Nu a plovák sám už udělá zbytek činnosti. I když v bazénu nejste, pohybuje s ním vítr a tím zaručuje uvolnění látky po celé ploše.