Velký Meder je plný překvapení

Velký Meder je poměrně nenápadná obec v Podunajské nížině. Nebýt jednoho zásadního jevu, o jeho existenci byste se zřejmě vůbec nedozvěděli, maximálně pokud byste tudy projížděli například cestou na Liptov nebo do Vysokých Tater. Tím zásadním jevem jsou termální prameny, horká podzemní voda, vyvěrající nepřetržitě na povrch statisíce let. A tam, kde je termální pramen, tam je také možnost lépe léčit civilizační neduhy, lépe relaxovat, odpočívat a regenerovat organismus. Však si to jistě domyslíte i v souvislosti se západočeskými lázněmi, kde na existenci minerálních termálních pramenů závisí léčebné kúry v Karlových Varech, Mariánských Lázních, Františkových Lázních, Konstantinových Lázních a Lázních Kynžvart.

dívka v plavkách

Termální prameny ve Velkém Mederu se využívají zejména pro rekreační účely. Jsou zde k dispozici po celý rok vnitřní i venkovní bazény a díky teplé vodě z hlubin země se tu můžete koupat i tehdy, je-li venku chladno a větrno, anebo dokonce začíná sněžit.

Výhodou tamního prostředí je i okolní lesopark, na jihu Slovenska je totiž poměrně teplo a velmi mnoho slunečního svitu, a tak tu přijde vhod stín stromů a prostředí určené pro procházky nebo lehké sportovní aktivity. Budete se tu díky lesoparku cítit příjemněji a nebudete si tu připadat jako na městském koupališti, vystavěném někde v centru mezi paneláky.

koupel v bazénu

Prostředí Velkého Mederu vyhovuje dospělým i dětem, je zde mnoho vodních atrakcí a vydáte-li se těchto míst mimo hlavní sezónu, například v květnu nebo v září, bude tu s velkou pravděpodobností i méně rekreantů a více intimity a klidu.

Na co se však poměrně často u penzionů Velkého Mederu zapomíná, je blízkost tří hlavních měst evropských států – Slovenska, Rakouska a Maďarska. Takže chcete-li zavítat třeba do Budapešti, můžete se tam plavit parníkem z Bratislavy a bude to úžasný celodenní výlet.