Hledáte veterinu?

I naši mazlíčci mají zdraví jen jedno
Sice se říká, že kočky mají 9 životů, ale je lepší to nezkoumat a mít pro případ potřeby k dispozici veterinárního lékaře, který má volné kapacity. Vždycky je lepší mít svého lékaře, ke kterému budete chodit jak na prevenci tak v případě akutního problému, protože se může stát, že vás nikdo nevezme. Proto hledejte veterináře ještě předtím, než si zvířátko přinesete domů.

ošetření psa

Jak eliminovat vznik problémů?
Abyste nemuseli hledat veterináře příliš často a nebo ihned po zakoupení zvířátka, určitě dodržet několik rad, jak se tomu vyhnout. V naší ordinaci ošetřujeme zejména psy a kočky, ale dokážeme pomoct i králíčkům či fretkám. Zaměřujeme se jak na prevenci a očkování, tak na řešení vážnějších zdravotních problémů. Čeká na vás příjemné prostředí a citlivý přístup a také tým lékařů, kteří se vždy snaží pro vaše miláčky udělat naprosté maximum. Kontakt
alta-vet.cz do naší ordinace najdete na našem webu. Jak tedy nechodit do ordinace zbytečně často?

Pře nákupem domácího mazlíčka je nutné věnovat se jeho původu. Vždycky dbejte na to aby váš mazlíček pocházel z chovatelské stanice a nikdy jej nekupujte z množírny. V případě adopce z útulku se pořádně informujte o jeho zdravotním stavu.

operace kočky

Dbejte na bezpečnost. Je nutné odstranit z dosahu zvířete vše co by ho mohlo poranit nebo mu způsobit jiné zdravotní potíže. Typicky jde o odstranění potravin z dosahu, o bezpečnost jako jsou schopné elektrické zásuvky a nebo o zavírání dveří a oken. Často hlavně kočky padají z oken a pád nepřežijí. Proto je dobré vždy přizpůsobit svoje bydlení svému novému příteli. U koček je dobré instalovat sítě do oken, ze kterých potom kočka nemá šanci vypadnout ven. Rovněž je potřeba zajistit dveře tak aby se zvířata nemohla dostat ven. Pamatujte na to, že za škody způsobené zvířetem na útěku odpovídáte vy.
Tip: pokud nechcete platit desítky tisíc za případnou veterinární péči nebo za škodu způsobenou vaším mazlíčkem, nechte ho pojistit.