Cesta do Milwaukee

Velkou výhodou při cestě do Milwaukee je možnost přímého letu do Chicaga. Stočtyřicet kilometrů vzdáleného města. Které rovněž stojí za návštěvu. Bylo by škoda této možnosti nevyužít. A poté vyrazit do cílového místa, kde žijí vzdálení příbuzní. Potomci odvážných českých  krajanů, kteří odešli ve dvacátých letech do USA za prací, o kterou byla u nás v těchto letech nouze. A potvrdit dávnou pravdu o zlatých českých ručičkách. Nejenže si našli práci, ale postupem času si založili rodiny a postavili vlastní domy. Ve kterých dodnes žijí jejich vnoučata a pravnoučata. Která už nemají žádnou představu o tom, co všechno jejich předci dokázali. Už jenom představa šestitýdenní plavby přes oceán, kterou museli všichni absolvovat s ranečkem, ve kterém měli akorát peřinu, vzbuzuje dodnes obdiv a úctu.

1920 - do Ameriky přes oceán

Po prohlídce Chicaga se lze autem přemístit za necelé dvě hodiny do Milwaukee. Největšího města státu Wisconsin, ležícího na břehu jezera Michigan. V celých Spojených státech je město proslulé svým pivovarem Miller, ve kterém se vaří oblíbené značky piva. Které lze při jeho návštěvě zdarma ochutnat, včetně našeho Plzeňského piva. Které se přímo tady stáčí do plechovek a rozváží po celé Americe.  Stejně tak světově známá je továrna jedné z nejznámějších značek motocyklů Harley-Davidson. Ve které je dodnes zachováno muzeum, návštěvníky seznamující s první historickými kusy tohoto celosvětově obdivovaného stroje.

2020 - do Ameriky letecky

Přímo na pobřeží jezera se tyčí architektonický skvost – Muzeum moderního umění. Budova ve tvaru plachetnice, která se stala dominantou celého města. Pabst Theater, divadlo postavené v roce 1895, se při procházce městem nedá přehlédnout. Jeho architektura patří mezi nejkrásnější v celé zemi. A pro všechny milovníky zvířat určitě nezapomenutelná bude prohlídka Milwaukee County ZOO. Ve kterém žije na tři sta druhů zvířat. V jejich přirozeném prostředí. Botaniky zase svou velikostí a množstvím pěstovaných rostlin překvapí Mitchell Park Horticultural Conservatory. A to je jenom krátký výčet míst, které je možné během pobytu u příbuzných navštívit.