Jak efektivně naplánovat úklid kanceláří


Úklid za provozu – možná to také znáte z vlastní zkušenosti, kdy sedíte v kanceláři, je devět hodin ráno, před hodinou jste se pustili do rozsáhlé pracovní činnosti, uvařili jste si na posilněnou zdravější kávu žitovku s cikorkou bez kofeinu, když k vám bez ohlášení vejde paní s vysavačem a vozíkem s úklidovými prostředky. Zdvořile ji vpustíte dovnitř k svému psacímu stolu, jenže úklid tu bude probíhat velmi důkladně, což je sice v pořádku, ale vás to bude natolik zdržovat a rušit při práci, že nakonec původně zamýšlený záměr zapomenete, a to vám pokazí zbytek pracovního dne. Nebylo by lepší domluvit se s úklidovou firmou, aby se do úklidu kanceláří pustila brzy ráno mezi pátou a sedmou hodinou, anebo odpoledne po osmnácté hodině, kdy již ve firmě nikdo nepracuje?

úklid v kanceláři

Koberce – v kancelářských prostorách, kde se vyskytují zátěžové koberce, je nutné je také alespoň občas, nebo ještě lépe pravidelně nechat vyčistit strojem. Čištění koberců je pro úklidovou firmu snadné, ale podmínkou je ponechat místnost zcela volnou a zajistit následné větrání prostor, aby se rychleji odpařil zbytek vody. Toto je opět jeden z důvodů, proč domluvit s úklidovou firmou termín těchto prací na neobvyklé denní či noční hodiny. Ostatně, práci v noci se některé úklidové firmy vůbec nebrání, ovšem je tu vyžadován příplatek.

práce v kanceláři

Mytí oken – zašpiněná okna nejsou dobrou vizitkou žádného obytného prostoru, a tím spíše kanceláří, které navštěvují různí zákazníci a další potenciální klienti či spolupracovníci. Úklidová firma z Ostravy se mytí oken zhostí třeba v pravidelných intervalech, a to i tam, kde jsou kanceláře umístěné ve výškových budovách, a kde hrozí pád z okna. Nemusíte mít ovšem obavy, profesionálové mají zavedené postupy a dovedou si poradit i v obtížných situacích. Mytí oken lze ovšem provádět i v běžné pracovní době, (pokud se okna nenachází v místech, která by bránila zaměstnancům v práci u kancelářského stolu).