Když zábradlí, tak z nerezu


Říká vám něco jméno Zuzana Navarová? Byla to talentovaná zpěvačka, která byla spoluzakladatelkou hudební skupiny Nerez. Co vedlo paní Zuzanu spolu s jejími kolegy Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem k takovému honosnému názvu, přesně nevíme, ale s velkou pravděpodobností šlo o vlastnosti chrom niklové oceli, což je materiál nesmírně svérázný, jedinečný, a také velmi rozšířený.

nerezový příbor

Tím zásadním momentem, který zřejmě vedl k názvu oné folkové skupiny, je odolnost vůči rozpadu vlivem koroze. S nerezovou ocelí můžete cloumat, potápět jí do vody, ponechat na dešti, nechat pokrýt sněhem a ledovým příkrovem, a stále bude mít výrobek původní vlastnosti, prakticky beze změny. Co si však někteří lidé nemusí uvědomit, je pevnost a tvrdost nerezové oceli, která je srovnatelná s běžným ocelovým konstrukčním materiálem. Kombinace pevnosti, robustnosti a odolnosti vůči korozi vytvořila z nerezu perfektní zdroj pro výrobu zábradlí.

nerezové zábradlí

Nerezovým zábradlím https://www.kmkdesign.cz/zabradli-nerezova lze osadit část průčelí, schodiště, balkony, lodžie či terasy rodinných a bytových domů, sportovišť, nákupních center a dalších objektů, a budete mít jistotu, že půjde o velmi stabilní stavební prvek, který vás nezklame. Můžete se o zábradlí pevně zapřít, tedy samozřejmě za předpokladu, že je vhodně konstruované, pevné ve svárech, a také dobře ukotvené ve zdivu.

Jednou z velkých výhod nerezové oceli je takřka absolutní nezávislost na údržbářských pracích. Nemusíte ji natírat, škrábat, brousit, penetrovat, tedy provádět například to, co vyžaduje zábradlí z konstrukčního dřeva. Jediné, co se sluší, je tu a tam výrobek omýt vodou se saponátem, zbavit povrch mastnoty, šmíru a prachu, aby se zas materiál leskl tak, jako když byl právě namontován. Zábradlí z nerezu si můžete nechat zhotovit do exteriéru, ale i do vnitřních prostor, kde se uplatní zejména na schodištích, o čemž se snadno přesvědčíte například v některých nemocnicích, sportovních halách, nouzových schodištích hotelů atd.