Jak si projít dům


Už jste se někdy setkali u realitní kanceláře s tím, že si můžete projít prodávaný dům, aniž byste se pohnuli z pohodlí vašeho domova? Jestli ne tak mi vám rádi sdělíme, o co se jedná a jak je to vlastně možné. Je to Matterport. Toto slovo vystihuje 3D virtuální prohlídku v domech, bytech, ale i firmách nebo školách. Všude tam kde o to budou stát. Například si to nechávají dělat firmy na své internetové stránce, aby se každý nově příchozí ve firmě dobře orientoval, nebo si mohl krásně prohlédnout celou výrobu, jak funguje a jaké jsou na výrobu náklady. To zajímá spoustu investorů a normálních lidí. Matterport Scan360.cz je tedy virtuální prohlídka, kterou si můžete projít na svém telefonu, tabletu nebo počítači a pohybujete se pomocí kliknutí na bod, kam chcete jít.

matterport

Tak si projdete celý dům od sklepa po půdu. Můžete tak vidět věci, kterých byste si na fotografiích nevšimly, nebo je před vámi záměrně zatajili. Tato prohlídka je skvělá pro nové zájemce o nemovitost. Spoustě lidí usnadní rozhodování a mohou si říci, jestli prohlídka na živo je pro ně důležitá nebo se podívají po něčem trochu jiném. Virtuální prohlídky mohou být doplněny o takzvaný Mattertags, kterým může být fotografie, text nebo video. Můžete mít tak po domě jisté body, kde se můžete zastavit a přečíst si něco zajímavého například jak funguje stávající kuchyně nebo jestli kachlová kamna jsou stále funkční. Jak se v nich zatápí a podobné věci.

matterport

To je už opravdovou senzací. Vše najdete na virtuální prohlídce a tak se vaše otázky zmenší na minimum a ulehčí to práci vám i makléři, který má na starost právě prodej nemovitostí. Když si dá prodávající nebo realitní kancelář s tímto práci, zajistí si tak lepší výběr zákazníků a nových zájemců. Je to zase nový svět v prodeji nemovitostí. Ať už se bude jednat o dům, byt, chalupu nebo rekreační chatu. Vše se dá pomocí specializované techniky přetvořit na 3D virtuální svět, který můžete vidět, aniž byste se hnuli z místa. Můžete si dům projít, když budete v práci mít přestávku na oběd. Není to skvělé. Rozhodně to posouvá na jinou úroveň v prodeji a prezentaci.