Ruinuje vás elektřina?


Určitě se shodneme na tom, že my lidé neutrácíme rádi víc peněz, než kolik nám připadá únosné. A obzvláště neradi pak platíme za něco, co je neviditelné a co po použití beze stopy zmizí a nic nám po tom nezůstane. A proto samozřejmě nejsme nadšeni z toho, jak platíme ve srovnání s dřívějškem účty za elektřinu. Které jsou dnes obzvláště vysoké, a to kvůli oné neviditelné ruce trhu.

Jak nám bylo vysvětleno, nedá se s tím nic dělat a ony vysoké účty prostě platit musíme. Protože se do cen elektřiny promítá vyšší cena plynu, který podražil kvůli všem známé situaci ohledně Ruska, a také nám elektřina podražila kvůli vyšším cenám na burze, na které ji naši dodavatelé nakupují. A to, že vláda dodatečně zastropovala ceny, už nás moc nevytrhlo.

solární panely

Ceny elektřiny jsou dnes prostě vysoké. Tak vysoké, že se nám je nechce platit. Jenže nemáme na výběr. Bez elektřiny se neobejdeme a když nám ji nikdo nenabízí laciněji…

Jenže to je vlastně tak trochu mýlka. Jistě, nikdo z distributorů na našem trhu nám nenabízí tak výhodné ceny, jaké jsme u nás měli v minulosti, před rusko-ukrajinským konfliktem, ale to neznamená, že se tu nedá výhodná elektřina sehnat vůbec. Ta se tu sehnat dá. Ale musí se vědět, jak na to.

solární panely

A to se vlastně ví. Když chceme mít elektřinu výrazně levněji, tedy svým způsobem dokonce zadarmo, stačí si pořídit solární panely. Ty nám vyrábějí během dne elektřinu ze slunečního světla, a s pomocí baterie fotovoltaika zajišťuje, abychom měli onu energii k dispozici i tehdy, když kolem zrovna panuje tma.

Stačí tedy vsadit na fotovoltaiku a po zaplacení ceny solárních panelů a jejich montáže už nám slunce vyrábí elektřinu samo. A pro nás zdarma. A je nasnadě, že s výhodnější nabídkou nikdy nikdo z dodavatelů elektřiny nepřijde. Takže čím dříve si tento zdroj energie pořídíte, tím líp pro vás.