Vysavač do bazénu je základní příslušenství


Vysavač do bazénu Chlorito patří mezi základní příslušenství, i když je to možná velmi zvláštní a podivné. Vždyť přece máme filtraci a bazénovou chemii, a ty by se měly postarat o důkladné čištění bazénové vody. V zásadě je to tak, ale ve hře je také zemská gravitace, a ta přispívá k tomu, že se postupně usazují drobné částice nečistot na bazénovém dně. Filtrační okruh není nikdy tak výkonný, že by překonal zemskou tíži a nasál do svých útrob úplně všechny nečistoty.

voda v bazénu

Jakmile se na dně usadí drobný povlak prachu a organických zbytků odumřelé pokožky, kožního mazu, chlupů, vlasů, kousků trav či listů stromů, není jiné cesty, jak se jich zbavit, než vysavačem. Anebo částečným vypuštěním vody, ale tím se odplaví jen část tohoto povlaku. Vysavač je zkrátka nepostradatelnou pomůckou, jestliže chcete udržet vodu v bazénu skutečně dokonale čistou.

čištění bazénu

Jaký vysavač si vybrat – vysavačů bazénového dna se vyrábí stovky typů, které se dělí do tří základních kategorií. Do té nejdražší spadají robotické mechanismy, mají svůj vlastní filtrační okruh a pohon a pracují samočinně bez doteku lidské ruky, ovšem nelze současně říci, že jsou nejvýkonnější. Výkonné jsou, ale to, co umí robotický stroj, zastane i člověk. Pro úplnost tedy uveďme, že existují i poloautomatické vysavače, které se zapojují k bazénové filtraci, a pohybují se samočinně, ale pohyb je náhodný, tím pádem nemusí zasáhnout veškeré části bazénového dna.

Posledním typem vysavačů jsou ruční nástavce na teleskopickou tyč, docela jednoduché sací hubice za pár stovek, připojené k bazénové filtraci, obsluhované lidmi, však vykonají tutéž práci, jako plně automatizovaný vysavač. Jedinou nevýhodou ručních vysavačů je nutnost přímé fyzické obsluhy, což znamená, že musíte vzít teleskopickou tyč do ruky a začít se činit. Ovšem práce s ručním vysavačem je velmi prospěšný tělesný pohyb, tak to nelze považovat za negativní vlastnost těchto výrobků.