Jak probíhá odvětrávání uzavřených prostor


Zdaleka nejobvyklejším způsobem, jak pustit do místnosti čerstvý vzduch, je bezpochyby otevření okna. Je to jednoduché, účinné, a nestojí to ani korunu. Bohužel je však pravdou, že toto není vždy možné. Jsou totiž případy, kdy okna v dané místnosti zkrátka instalovat nelze. I zde je však nutné odvětrávání Tauris Plus, zvláště pokud je ono místo často navštěvované.

Důvodů, proč tomu tak je, může být několik. Jedním z nich je například nutnost udržení sterilního prostředí. To je případ operačních sálů či nejrůznějších laboratoří. Zde je nutná absolutní čistota, a to se týká také vzduchu.

rozvod vzduchotechniky

Dále se může jednat o místa, kde okna sice nainstalovat lze, avšak rozhodně nestačí, případně nejsou instalována z marketingových důvodů. To se typicky týká nejrůznějších super a hypermarketů, které chtějí zadržet zákazníky co nejdéle.

V neposlední řadě se zkrátka může stát, že se daná místnost nachází uprostřed rozlehlé budovy a je zkrátka zcela obklopena dalšími místnostmi – i kdybychom zde okno dali, vedlo by zkrátka jen do vedlejšího pokoje, což by v tomto případě příliš nepomohlo.

místnost s klimatizací

Jak už ale bylo řečeno, i do těchto míst je nutné zajistit přívod čerstvého vzduchu. O ten se v naprosté většině případů stará umělé odvětrávání, případně i klimatizace. Vydýchaný vzduch je jedním koncem nasáván, zatímco tím druhým je pouštěn vyčištěný z venkova, ochlazený či ohřátý na požadovanou teplotu.

Jistě, ani tento systém není bez chyby. Vždy se může stát, že se něco pokazí, a pokud například požár či jiná závada poruší elektrické vedení, pak je toto odvětrávání zcela vyřazeno z činnosti, mnohdy zrovna ve chvíli, kdy jej potřebujeme nejvíce.

I to jsou důvody, proč bychom jej měli mít několikanásobně jištěné. Tak zajistíme, že se ani v případě neštěstí nepokazí a bude stále fungovat. To může totiž i zachránit lidem životy, například při úniku plynu. A to je rozhodně velmi důležité.