Úraz při stěhování a měsíční pracovní neschopnost

Možná jste také zaregistrovali existenci známých, rádoby humorných textů, v nichž se uvádí, že lidé, pracující v kanceláři, netrpí pracovními úrazy, a pokud ano, pak se spíše jedná o vylomený zub při chroustání tvrdší chlebové kůrky k svačině, o opařenou ruku při zalévání kávy horkou vodou, anebo zaraženou laminátovou třísku v zadnici při posedávání na hranu dřevotřískové desky psacího stolu. Takovéto momenty jsou ovšem doslova směšné v porovnání s úrazy, které se mohou vyskytnout při stěhování.

stěhování ložnice

Většina z nich se ale stává amatérům, kteří zastupují stěhovací firmy, nemají potřebnou techniku, neznají určité postupy, nemají zkušenosti a zbytečně riskují nějaký problém.

Kýla – typický zdravotní malér těch, co zvedají velmi těžká břemena a počínají si velmi nešikovně. Trénovaným stěhovákům, s dobrou intuicí se kýla obvykle nepřihodí, ti si umí v terénu poradit tak, aby k tomu nedošlo. Kýla mnohdy vyžaduje i pobyt v nemocnici a operační zákrok, takže chcete-li se tomu vyhnout a máte naplánované přenášení starožitného nábytku, svěřte to raději stěhovací firmě.

dívka v křesle

Cena stěhování v Praze stehovani-mamut.cz není tak vysoká, aby vás zruinovala, a sami pak zřejmě uznáte, že to byla výhodnější volba, než to zkusit svépomocí. Co vás ovšem může dokonale zruinovat, je pád ze schodů. Bývá to mazec, když zakopnete a zrovna máte naloženou na popruzích chladničku, která vás na schodech převálcuje. S chladničkou to ještě nebývá tak tragické, jako když se na vás vyřítí téměř stokilová pračka.

Autonehoda – jestliže je řidič uvolněný, odpočinutý, klidný a soustředěný, riziko vzniku autonehody je minimální. Za volant však usedá mnoho řidičů nervózních, přepracovaných a unavených, a tak se policejním statistikám nemůžete divit, že bobtnají počtem těžkých nehod. Ty se stávají i lidem, co se stěhují, za volantem usínají únavou a snadno přehlédnou dopravní značení nebo automobil na křižovatce, který má přednost v jízdě.